Mistři České republiky ve florbale

ZŠ a MŠ Brno, Horní 16 je po dvou letech opět nejlepší florbalovou školou v České republice

Největší florbalový turnaj pro žáky 1. stupně ČEPS Cup, kterého se v letošním školním roce zúčastnilo více než 1 000 škol z celé České republiky, vyvrcholil v úterý 26. března 2024 finálovým turnajem v Praze. Závěrečných klání se mohli účastnit pouze vítězové všech 14 krajů + 2 týmy z nejpočetnějších krajů v Čechách a na Moravě. Jihomoravský kraj reprezentovali chlapci ze ZŠ Horní z Brna, kteří se po velmi napínavých bojích stali mistry České republiky. Kluci tak navázali na děvčata ve stejné věkové kategorii a ze stejné základní školy, která se stala mistryněmi České republiky v roce 2022.

Děkujeme chlapcům za vzornou reprezentaci naší školy, městské části Brno – střed a Jihomoravského kraje.

Vážíme si spolupráce s florbalovým oddílem Hornets Brno, který trénuje s našimi žáky v prostorách naší tělocvičny.

Naší školu reprezentovali dva vynikající gólmani Matyáš Říhovský a Oliver Kroupa a hráči v poli Vojtěch Keřkovský, Jakub Otýpka, Štěpán Hloušek, Martin Nováček, Jan Severin, Jan Otýpka a Jan Kozáček.

Mgr. Petr Kolář, učitel TV